Propozycje aktywności z języka angielskiego PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W JODŁÓWCE / 2020-05-14

15.05.2020.

Piosenka pt. „Rain, rain go away”, którą dzieci śpiewają, by odgonić deszcz, który uniemożliwia zabawę całej rodzinie J. (Przy okazji powtarzamy nazwy członków rodziny) Poniżej podaję link do filmu na you tube oraz tekst piosenki.

„Rain, rain go away. CoComelon Nursery Rhymes and Kids Songs”

DADDY wants to play.
Rain, rain go away

MOMMY wants to play
Rain, rain, go away.

BROTHER wants to play.

SISTER wants to play.

Rain, rain, go away,
BABY wants to play

Rain, Rain - go away,
Come again another day.
ALL THE FAMILY wants to play.
Rain, rain - go away.

W poniższym filmie (ze strony internetowej Super Simple Songs) przedstawione są również ruchy, które wykonujemy podczas piosenki, a także instrukcja jak własnoręcznie zrobić deszczowy kij „rainstick”. J

Zabawa do piosenki „Rain, rain go away”

Siedzimy całą rodziną w kole. W środku koła kładziemy jakiś instrument np. bębenek czy flet (cokolwiek znajdziemy w domu). Wybieramy jedną osobę, która rozpocznie zabawę i będzie „tatą”. Śpiewamy piosenkę, a tata maszeruje dookoła i gra na instrumencie. W trakcie pauzy w muzyce, rozpoczynająca osoba wybiera kolejną osobę, która będzie mamą (wybrana osoba bierze instrument) i maszeruje grając na nim. Później mama wybiera brata, brat, siostrę, siostra dziecko. Na zakończenie cała rodzina maszeruje razem.

Sunny - słonecznie

Rainy  – deszczowo