Propozycje aktywności z języka angidelskiego PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W JODŁÓWCE / 2020-05-08

08.05.2020.

Piosenka pt. „Walking in the jungle”. Poniżej podaję link do filmu na you tube.

„Walking in the jungle. Super Simple Songs”

W poniższym filmie (ze strony internetowej Super Simple Songs) przedstawione są również ruchy oraz odgłosy zwierząt, które wykonujemy podczas piosenki.

Zabawa: Guess the animal. Rodzic wymawia nazwę zwierzątka w języku angielskim, a zadaniem dziecka jest zaprezentowanie, w jaki sposób porusza się to zwierzę i jakie dźwięki wydaje. Jeśli zgadnie  - zdobywa punkt! (często w naszych zabawach punktem był na przykład jeden klocek – to bardzo motywuje dzieci do skupiania się na zadaniu J). Następnie można zmodyfikować zabawę tak, by to rodzic udawał jakieś zwierzę, a dziecko zgaduje jego nazwę w języku angielskim. Można się bawić, dopóki nie wyczerpią się nam pomysły J ale warto pamiętać, żeby słówka często się powtarzały i nie było ich zbyt dużo na raz.

Lion - lew

Monkey  – małpa

Frog  – żaba

Elephant – słoń

Snake – wąż

Kangaroo - kangur

Crocodile  – krokodyl

Penguin - pingwin

Tiger  –tygrys

11.05.2020.

1.  Kolejna piosenka o dzikich zwierzętach. Poniżej podaję link do filmu na you tube.

„Let’s Go To The Zoo. Animal Song For Kids.”

2. Zabawa. Zabawa utwalająca poznane nazwy dzikich zwierząt. Zgadujemy, do którego zwierzątka należy odgłos prezentowany na filmie. (Link do filmu poniżej.)

„Learn Animal Sounds. Caitie’s Classroom.”

Zabawa: Mr Crocodile. Dzieci (jeśli jest taka możliwość, warto zaprosić do zabawy więcej osób) ustawiają się w kolejce na brzegu dywanu. Dywan pełni funkcję rzeki, w której znajduje się Mr. Crocodile – rodzic. Rzekę można też zrobić z dużego niebieskiego worka na śmieci, który rozkładamy na podłodze. J. Rodzic  pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające poznane zwierzęta (można pomóc sobie obrazkami w książkach, albo powycinać ilustracje z  gazet, lub wyszukać i wydrukować obrazki zwierząt w Internecie.) Każda osoba ma za zadanie podać nazwę prezentowanego zwierzątka i poprosić krokodyla o zgodę na przejście przez rzekę słowami: „Mr. Crocodile, can I go?” Gdy rodzic odpowie „Yes, you can.” dziecko jak najszybciej przechodzi przez rzekę, by nie złapał go krokodyl.