Publiczne Przedszkole w Jodłówce Witamy na naszej stronie
Powrót
Propozycje aktywności z języka angidelskiego PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W JODŁÓWCE / 2020-05-08

08.05.2020.

Piosenka pt. „Walking in the jungle”. Poniżej podaję link do filmu na you tube.

 

„Walking in the jungle. Super Simple Songs”

 

W poniższym filmie (ze strony internetowej Super Simple Songs) przedstawione są również ruchy oraz odgłosy zwierząt, które wykonujemy podczas piosenki.

 

 

Zabawa: Guess the animal. Rodzic wymawia nazwę zwierzątka w języku angielskim, a zadaniem dziecka jest zaprezentowanie, w jaki sposób porusza się to zwierzę i jakie dźwięki wydaje. Jeśli zgadnie  - zdobywa punkt! (często w naszych zabawach punktem był na przykład jeden klocek – to bardzo motywuje dzieci do skupiania się na zadaniu J). Następnie można zmodyfikować zabawę tak, by to rodzic udawał jakieś zwierzę, a dziecko zgaduje jego nazwę w języku angielskim. Można się bawić, dopóki nie wyczerpią się nam pomysły J ale warto pamiętać, żeby słówka często się powtarzały i nie było ich zbyt dużo na raz.

Słówka:

Lion - lew

Monkey  – małpa

Frog  – żaba

Elephant – słoń

Snake – wąż

Kangaroo - kangur

Crocodile  – krokodyl

Penguin - pingwin

Tiger  –tygrys

 

 

11.05.2020.

1.  Kolejna piosenka o dzikich zwierzętach. Poniżej podaję link do filmu na you tube.

„Let’s Go To The Zoo. Animal Song For Kids.”

https://www.youtube.com/watch?v=OwRmivbNgQk

2. Zabawa. Zabawa utwalająca poznane nazwy dzikich zwierząt. Zgadujemy, do którego zwierzątka należy odgłos prezentowany na filmie. (Link do filmu poniżej.)

 

„Learn Animal Sounds. Caitie’s Classroom.”

https://www.youtube.com/watch?v=Lehj2yvf8QQ&feature=emb_rel_pause

Zabawa: Mr Crocodile. Dzieci (jeśli jest taka możliwość, warto zaprosić do zabawy więcej osób) ustawiają się w kolejce na brzegu dywanu. Dywan pełni funkcję rzeki, w której znajduje się Mr. Crocodile – rodzic. Rzekę można też zrobić z dużego niebieskiego worka na śmieci, który rozkładamy na podłodze. J. Rodzic  pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające poznane zwierzęta (można pomóc sobie obrazkami w książkach, albo powycinać ilustracje z  gazet, lub wyszukać i wydrukować obrazki zwierząt w Internecie.) Każda osoba ma za zadanie podać nazwę prezentowanego zwierzątka i poprosić krokodyla o zgodę na przejście przez rzekę słowami: „Mr. Crocodile, can I go?” Gdy rodzic odpowie „Yes, you can.” dziecko jak najszybciej przechodzi przez rzekę, by nie złapał go krokodyl.