Propozycje aktywności z języka angielskiego PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W JODŁÓWCE / 2020-05-04

4.05.2020.

Piosenki o pojazdach. Oczywiście w każdej piosence wspólnie naśladujemy poruszanie się pojazdów całym ciałem, aby lepiej zapamiętać treść i żeby było więcej zabawy J. Poniżej podaję linki do filmów na you tube.

„Driving in my car. Super Simple Songs”.

„Let’s be planes. Transportation Song for Kids”

„Wheels on the bus. Cocomelon Nursery Rhymes”

(Piosenkę dobrze się śpiewa i tańczy w kilka osób. Można wtedy zabawić się w jadący autobus i pokazywać te wszystkie zdarzenia, które się w nim dzieją.)

car - samochód

train  – pociąg

plane  – samolot

boat – łódka

bike– rower

bus- autobus

Zabawy:

Segregowanie pojazdów. Poszukajcie obrazków np. z gazet, książek przedstawiających niebo, morze, drogę i tory oraz małe obrazki przedstawiające środki transportu. Można też stworzyć własne obrazki i po prostu je narysować razem z dzieckiem. Zadaniem dzieci jest kolejno losować małe obrazki z pojazdami i układać je we właściwym miejscu tzn. na niebie, w wodzie, na drodze itp. Oczywiście proszę powtarzać wielokrotnie słówka w języku angielskim. Jeśli dzieciom się spodoba, mogą zrobić na koniec plakat i poprzyklejać różne pojazdy w odpowiednich miejscach.