Język angielski- propozycje aktywności PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W JODŁÓWCE / 2020-04-23

24.04.2020.

Piosenka, którą znają dzieci z naszych zajęć pt. „Head, shoulders, knees and toes”. Poniżej podaję link do filmu na you tube.

W poniższym filmie (ze strony internetowej Super Simple Songs) przedstawione są również ruchy, które wykonujemy podczas piosenki pokazując części ciała.

Zabawy:

Draw a monster: Potrzebne będą duże kartki i coś do rysowania. Rodzic rysuje na kartce postać potworka. Może mieć np. troje oczu, cztery nogi itd.Nastepnie poproście dzieci, żeby zgadywały, jakie części ciała ma wasz potworek. Potem rysuje dziecko swojego potworka. Można mu pomóc opisując rysunek w języku angielskim np. „ Two heads” „four ears” itd.

Inna forma tej zabawy: Rodzic rysuje swojego potworka i nie pokazuje swego rysunku. Następnie opisuje ile ma rąk, nóg, oczu itp., a dzieci rysują według opisu. Na koniec porównujemy obrazki dzieci i rodzica, sprawdzamy czy są takie same.

„Where is the feather?” - zabawa z piórkiem.  Dziecko zamyka oczy, a rodzic dotyka go piórkiem po określonej części ciała. Dziecko musi odpowiedzieć gdzie czuje dotyk pióra (nazwać część ciała).

Twister. Znana gra towarzyska może być bardzo pomocna w nauce języka angielskiego – zwłaszcza, że angażuje w zabawę całe ciało.Można tę grę wykorzystać do nauki kolorów oraz części ciała czyli grać tak jak w klasycznego twistera, podając jedynie nazwy losowanych pól po angielsku (np. “Right hand on the yellow. Left foot on the blue”).

Body - ciało

Head  – głowa